מתכונים קלים טיפים והגיגים ספרי בישול שחובה בכל מטבח

ספרי בישול שחובה בכל מטבח

מאת אסף כהן
ספרי בישול מומלצים

ספרי בישול הם מאבות המזון של המטבח בישראל. ספרי בישול חדשים יוצאים באופן תדיר וכל אחד מקיף וטוב מקודמיו. אבל תמיד נשאלת השאלה – איזה ספר לקנות? שאלה מצויינת. הרי לא כל ספר מתכונים הוא ספר טוב. זאת אומרת – בסדר, יש בו מתכונים – חלקם קלים יותר, חלקם מעניינים יותר, חלק טעימים וחלק לא. אבל איזה ספר ייתן לכם גם תוספת מעבר ל"קחו כוס קמח ו4 כפיות סוכר" אלא ממש יתן לכם ערך מוסף ויתן לכם טיפים מעבר לבישול והכנת המתכון הספציפי.

אז התכנסנו אנו, חברי מועצת אתר "טעימאוד" ובחרנו לכם 4 ספרים שלא רק מראים לכם מתכונים – אלא גם מלמדים שיטות בישול, נותנים טיפים ומידע חשוב על חומרי הגלם והשימוש בהם – ובאופן כללי מנסים ללמד אתכם לבשל נכון יותר – ולא רק להציג מתכונים ותמונות יפות.

"קסם התבלין" מאת ורדית עוז

קסם התבלין - כל התבלינים שבעולם

קסם התבלין – כל התבלינים שבעולם

למעשה, זהו אינו ספר בישול ממש. אלא מעיין אנציקלופדית תבלינים. בספר תוכלו למצוא כל סוג תבלין שרק תרצו. תוכלו לקבל עליו מידע על שימושים נפוצים, מקורות גידול, הסטוריה ועוד פרטים מעניינים. וכמובן – לכל תבלין מצורף מתכון שבו התבלין הוא מרכיב מרכזי.

"אופים שמרים" – הנס וגלית ברטלה

אופים שמרים - לא צריך לפחד משמרים

אופים שמרים – לא צריך לפחד משמרים

טוב, כל מי שמכיר אותי יודע שאני ואפיה זה שני קווים מקבילים. לפני המון זמן הגענו (אני והשמרים) להסכם שאומר שאני אשתמש בהם רק לפיצות ופוקאצ'ות – ובכל הנוגע לעוגות – אני אשאיר למקצוענים. עד שהגיע הספר הזה שיצא ממש לא מכבר ושינה את כל היחס שלי לבצק שמרים. הספר נהדר, מלווה בציורים ומפורט כל כך שלדעתי אין מתכון שלא אוכל להכין בהצלחה בעצמי וללא עזרת ההורים. כתוב בצורה קולחת, בלי להחסיר כלום. ספר חובה אצל כל חובבי האפייה.

ספר הבשר הישראלי – אדם ויה

ספר הבשר הישראלי - נותן כבוד לבשר

ספר הבשר הישראלי – נותן כבוד לבשר

ספר פחות מוכר בקרב ספרי הבישול – מכיוון שהפעם לא מדובר בספר מתכונים קלאסי אלא בספר לימוד של ממש. כותב הספר, השף אדם ויה, מהבעלים של רשת "דוריס קצבים" הידועה – חושף בספרו את תורת הבשר. הוא מפרק (תרתי משמע) את הפרה לנתחים, מסביר מה כל נתח, איך לברור נתחים, איך להתאים נתחים למתכונים. והכי חשוב – איך לדרוש את הנתח שאתם רוצים מהקצב. וכמובן – המון מתכוני בשרים. כי איך אפשר בלי?

אנטיפסטי ועוד… – ג'יאקומו ויולה (תרגום: יעקב פיאלקוב)

אנטיפסטי ועוד - איטליה בספר אחד

אנטיפסטי ועוד – איטליה בספר אחד

אוהבים אוכל איטלקי? שאלה רטורית… כולנו אוהבים פסטות, פיצות, פוקאצ'ות ולמעשה אוכל איטלקי הוא מהז'אנרים האהובים בעולם כולו. הספר "אנטיפסטי ועוד…" פורס בפנינו את מיטב המאכלים האיטלקים. אבל עושה זאת בצורה שונה מספרי בישול אחרים. בספר תלמדו איזה קמח מתאים לפיצה, מה ההבדל בין קרוסטיני לברוקסטה, מאיזה חבל ארץ מגיע כל מאכל? "אנטיפסטי ועוד…" ייקח אתכם למסע קולינרי בארץ המגף עם מתכונים מעולים, סיפורים מעניינים והמון המון אוכל טעים.

בטח תשמחו להכין גם: