מתכונים קלים טיפים והגיגים כללי זהב להכנת ארוחה בריאה וקלה

כללי זהב להכנת ארוחה בריאה וקלה

מאת אסף כהן

לא אחת נאמר כי הארוחה החשובה ביום היא ארוחת הבוקר. הארוחה הראשונה שאנחנו פוגשים במהלך היום, מעניקה לנו זריקת אנרגיה והופכת אותנו חיוניים במיוחד. ישנם אלו שהכנת ארוחת הבוקר עבורם היא כמעט בלתי אפשרית – גם מפאת זמן וגם כי אינם מצליחים להכין מטעמים בריאים, קלים וטעימים. תשמחו לגלות שניתן להכין ארוחת בוקר קלה, בריאה ומזינה במינימום מאמץ ומקסימום תוצאה. לאחר שתבחרו במרכיבים נכונים וקלים להכנה – בתוך מספר דקות תוגש לכם ארוחת בוקר בריאה ונפלאה.

אורח קבע – הסלט

בארוחת הבוקר ובכל הארוחות במשך היום, מומלץ לשלב ירקות כחלק מהתפריט הקבוע שלכם. הירקות מלאים במים, כך שהם גורמים גם לתחושת שובע וגם מסייעים בהליך חילוף החומרים החיוני. חשוב שתבינו, כי אינכם מוכרחים להכין את סלט הירקות הסטנדרטי, אלא תמיד תוכלו להכין סלט על פי בחירתכם. סלטים אפשריים הם סלט עגבניות, סלט חסה, סלט גזר או כל סלט בשילוב ירק אחר החביב עליכם במיוחד. הכנת סלט אורכת כמה דקות בודדות, כך שגם בבקרים בהם קצרים בזמן, הסלט הוא פתרון נפלא ומזין.

מכינים בערב, אוכלים בבוקר

אחת הדרכים להפוך את מלאכת ארוחת הבוקר לקלה ופשוטה, היא להכין דברים ערב קודם לכן. החלטתם להגיש בארוחת הבוקר פשטידה? אפו אותה ערב קודם לכן. החלטתם להכין עוגת גזר בריאה ומפנקת? אפו אותה כבר בערב והגישו בבוקר למשפחה. בעת שתתכננו את ארוחת הבוקר שלכם מבועד מועד, תוכלו לחסוך זמן רב ולהתחיל את הבוקר שלכם ללא כל הכנות – אלא רק בארוחה טובה.

ומה אוכלים הטבעונים בארוחת הבוקר?

אלו הדבקים באורח החיים הטבעוני, לעתים חוששים מארוחות הבוקר. נדמה כי ארוחות הבוקר הן ארוחות הגדושות בגבינות, ביצים וחלב, כך שמי שסיגל לעצמו את אורח הטבעוני, מוצא עצמו בקושי אל מול תפריט הבוקר. האמת היא שיש לטבעוניים חלופות נפלאות, בזכותן ניתן להגיש ארוחה טבעונית בריאה, טעימה ומפנקת שאפילו מתעלה על זו הרגילה.

קהל הטבעוניים כיום יכול לרכוש גבינות העשויות קשיו או סויה, חלב אורז או שקדים ואפילו להכין חביתות מחומוס. המשמעות היא שבופה הבוקר העשיר המוכר לכולם, מעתיק את עצמו כל הדרך אל המטבח הטבעוני. כאשר מדובר על ארוחת הבוקר – קהל הטבעוניים יכול להרכיב לעצו צלחת בריאה שהוכנה בלי קלות.

ארוחת בוקר טבעונית – בריאות וטעם ללא פשרות

אז איך למעשה נראית צלחת של ארוחת בוקר טבעונית? על מנת להגיש ארוחה טבעונית בריאה, כדאי להכין סלט המורכב מירקות טריים. בהמשך, ניתן לשלב את הגבינות השונות המוצעות לקהל הטבעוניים. מדובר על גבינות בעלות מרקם עשיר ומפנק שעונה על הצורך. ניתן להשיג את הגבינות הטבעוניות גם במרקם של גבינות לבנות וגם כגבינות צהובות.

בנוסף, ניתן להכין חביתות מחומוס, שכיום גם מוצעות כחלק מתפריטים במסעדות ארוחות הבוקר. לקינוח – פירות טריים ומתוקים שמעניקים המון בריאות ומרץ לתחילת היום. אם כן, נדמה שארוחת הבוקר הטבעונית מעניקה מימדים של פינוק ובריאות – והכל בקלי קלות!

לא מוותרים על מתוק

לא מעטים אלו שזקוקים לדבר מה מתוק בסוף הארוחה. מאחר ומדובר על ארוחת בוקר בריאה שגם רוצים להכין בקלות ובמהירות, ניתן למלא את הצורך למתוק בכמה דרכים אפשריות. ראשית, פירות יהיו תמיד הממתק המועדף, כך שתוכלו להתפנק בפרי, או שבעת ומדובר בארוחת בוקר עם המשפחה – גם במגש פירות מפנק. אם לא, תוכלו להכין לעצמכם על תקן ארוחת הבוקר גם מעדן מוזלי עם גרנולה ודבש או סילאן. מדובר בארוחת בוקר בריאה ומזינה שגם עונה על צורך המתוק.

בטח תשמחו להכין גם: