מתכונים קלים טיפים והגיגים השלמת ציוד למטבח

השלמת ציוד למטבח

מאת אסף כהן
להבת ווק

כבשלנים אנחנו אוהבים שיש לנו מטבח מאובזר ומתוחזק היטב. בין אם מדובר בגאדג'טים שונים ומשונים, אביזרים ומכשירים משודרגים וכלי המטבח האיכותיים ביותר שכיסנו מאפשר לנו. אבל אחרי שאבזרנו את המטבח במוצרים הבסיסיים כמו מקרר, תנור, כיריים ומיקסר – לאיזה עוד ציוד אנחנו זקוקים בכדי להפוך את המטבח שלנו לאזור עבודה יעיל ופורה?

במאמר הזה אני אמליץ לכם על מוצרים שיקלו לכם על החיים – אלה כמובן לא מוצרי חובה ותוכלו לעבוד כמו שצריך במטבח גם בלעדיהם, אך נוכחותם תהפוך את יכולות הבישול שלכם לטובות יותר ויצירתיות יותר. ולא, לא מדובר בגאדג'טים כמו מקלף שום (למרות שזה די מגניב) אלא במוצרי בישול גרידא – כשלמרות שחלק ממה שאני אפרט יראה כמו רשימת קניות של ציוד למסעדות – מדובר בכלים שישפרו לכם את חווית הבישול גם בבית.

להבת ווק – לא מעט אנשים שוכחים לשים לב לאלמנט הכה חיוני הזה כשהם רוכשים כיריים חדשות ומסתפקים ב4 להבות בגדלים שונים במקום להשקיע עוד קצת ולרכוש כיריים עם כירת ווק. להבת ווק היא בעצם להבה חזקה מאוד (ולעיתים קרובות מדובר בלהבה כפולה) שנותנת את האפשרות לבשל עם ווק ולהקפיץ כמו שצריך. נסו להכין מוקפץ על להבה רגילה ונסו להקפיץ על ווק ותרגישו את ההבדל. שימו לב כי להבת ווק אפשרית בד"כ רק בכירות גז, כיוון שכירות חשמליות לא מפיצות חום מעבר למשטח – ולצערי מטבחים רבים מעדיפים כירות חשמליות שקלות לניקוי על פני כירות גז שטובות פי כמה לבישול.

תנור טורבו – למרות שהיום מדובר יחסית בסטנדרט, אנשים רבים לא מודעים ליתרונות של תנור טורבו. הטורבו הוא בעצם מאוורר שנמצא בחלק האחורי של התנור, שעוזר לפזר את החום באופן אחיד ורציף בתנור ומאפשר בישול מהיר ואיכותי יותר. מכיוון שהוא מחמם את כל התנור באופן שווה – כל חלקי המזון בתנור יקבלו את אותו חום וכך יתבשלו מהר יותר ובאופן אחיד. בזכות ה"טורבו" ניתן לבשל בתנור במספר תבניות יחד והן תתבשלנה יחד בלי לגזול אחת את החום של השנייה.

ברנראם להבת ווק נותנת את מכת החום מלמטה – הברנר ייתן לכם את הסיומת מלמעלה. ברנר הוא למעשה מעיין להביור ביתי שנועד לתת מכת חום מידית לחלק העליון של המנה. נכון, הכל תנור מטבח רגיל יש גריל, אבל בשביל לתת זיגוג אמיתי לעוף ביין, או לתת פיניש מדהים לקרם ברולה שלכם אתם חייבים ברנר. הברנר לא יקר (כמה עשרות שקלים – ועוד כמה שקלים למיכל גז), אבל הוא דורש תנאי אחסנה מיוחדים כיוון שמדובר במיכל עם גז שאסור לחשוף לחום ואסור שיפול לידי ילדים.

מנדולינה לחיתוך ירקות – המנדולינה היא אמנם סוג של גאדג'ט – אבל הוא לא גאדג'ט סטנדרטי אלא ממש מכשיר עבודה חיוני. מדובר במכשיר שהוא בעצם משטח עם סכין באמצעו שבעזרתו תוכלו לפרוס בשניות כל ירק ופרי לפרוסות, ול"צ'יפסים" בגדלים ועוביים שונים – והכי חשוב: אחידים.

מעבד מזון ידני – אמנם לרובנו יש מעבד מזון ביתי שמונח על השיש ומשמש אותנו לקיצוץ וטחינת מזון באופן שוטף, אבל מעבד מזון ידני הוא מוצר משלים ויעיל מעין כמוהו. איתו תוכלו לטחון את מרקי הירקות שלכם ולהכין מרקים מחיתיים (מרק בטטה, מרק דלעת וכו') בקלות רבה כל כך – כיוון שהוא יחסוך לכם את הצורך העביר את המרק למעבד המזון, לטחון ולהחזיר לסיר. כל מה שתצטרכו לעשות זה להכניס את מעבד המזון הידני לסיר ולהפעיל.

 

בטח תשמחו להכין גם: