מתכונים קלים אודות אתר "טעימאוד"

אודות אתר "טעימאוד"

מאת אסף כהן

אתר מתכונים "טעימאוד" הוקם על ידי אסף כהן, בשלן חובב מירושלים, ונועד לספק את יצר הכתיבה מצד אחד ואת יצר הסקרנות מצד שני.

במשך שנים אנשים בקשו ממני מתכונים לכל מני אירועים וגם סתם ככה. ואחרי שהבנתי שאני שולח את אותו מתכון למספר אנשים שונים, ושיש לי המון מתכונים טעימים ומעניינים שהמצאתי או שיכללתי לבד, החלטתי שהגיע הזמן לאגד את כל המתכונים באתר אחד.

למען הסר ספק, כל מתכוני האתר הם מקוריים. כלומר – סביר להניח שתמצאו פה גם מתכונים שאתם מכירים (רוטב עגבניות לפסטה למשל קשה להמציא מחדש), או מתכונים שמופיעים באתרים אחרים, אבל השתדלתי לתת לכל מתכון פרשנות אישית, להוסיף ולתקן על מנת שיהיה (לי) טעים.

ההשפעות שלי למתכונים (וזה גם מה שאני אוהב להכין ולאכול) מגיעים בעיקר מהמטבחים האסייתים, האיטלקיים והצרפתיים. לכן רוב המתכונים יהיו ברוח הזו. למרות שיהיו כמובן גם מתכונים מכל המדינות והעדות והטעמים.

כמה דברים שכדאי לכם לדעת עלי:

  • למדתי בישול ב"מכללת השף" תחת מחבתו (תרתי משמע) של השף המדהים איציק פיינשטיין (מאסטר שף רמה 5, השף הראשי של "קנור" ו"אל גאוצ'ו").
  • אף פעם לא עסקתי בבישול באופן רשמי, אם כי הבישול הוא חלק מרכזי בחיי.
  • אני מאמין בתבלינים. ולכן אין שום סיכוי שתמצאו במתכונים שלי אבקות מרק למניהן. לא עוף, לא בצל ולא פטריות.
  • אני אוהב לבשל עם דברים שמצויים בבית ולכן רוב המתכונים שתראו ב"טעימאוד" יכילו דברים ש(אני מקווה) נמצאים בכל בית. ובכל אופן – הסיכוי שיהיה במתכון מוצר שלא נמצא בסופר הקרוב לביתכם (או שאני לא אתן תחליף טוב) הוא קלוש.
  • התמונות שמופיעות באתר הן תמונות שאני צילמתי. צילום אף פעם לא למדתי באופן מסודר, אז תתחשבו…
  • אני לא אוהב אבוקדו.

כמו שבטח הבנתם, אני מאוד אוהב לחלוק את הידע שלי בבישול אז אם יש מאכל שאתם רוצים ללמוד להכין – אתם מוזמנים ליצור קשר דרך האתר ואני מבטיח לתת מתכון לכל דורש.

אסף.