מתכונים קלים טעם וריח - מדור סקירות סקירת מוצר: ספירל סלייסר

סקירת מוצר: ספירל סלייסר

מאת אסף כהן

אין דבר יותר מהנה לפודי'ס (חובבי בישול) מאשר גאדג'ט חדש למטבח. כל דבר שיקל עלינו את העבודה ויעשה אותה יותר כייפית ומהירה – יתקבל בברכה. כשחברת כרמל דיירקט פנו אלי לבדוק את הספירל סלייסר החדש שלהם – לא היססתי והסכמתי. הרי הם אחראים למאסטר סלייסר המעולה שאני משתמש בו יום יום לקיצוץ וחיתוך מזון.

הספירל סלייסר הוא לא קוצץ מזון קלאסי – ולמעשה אין לו תרומה משמעותית לבישול. ספירל סלייסר נועד בעיקר לקישוט ויופי. באמצעות המכשיר יצרתי בקלות וביעילות סלילים של פירות וירקות, פרוסות וחוטים. הספירל סלייסר מגיע עם 4 סכיני חיתוך שמאפשר חיתוך בעובי שונה של הירק או הפרי. בתמונות תוכלו לראות כיצד יצרתי סלילי תפוח אדמה והפכתי אותם לצ'יפס כייפי במיוחד (מכיוון שחתכתי אותם לרצועות צרות – זמן הטיגון התקצר ונהנייתי מצ'יפס מהיר ואיכותי) ואפשר לראות גם איך עשיתי פרוסות גזר בתוך 20 שניות שנועדו לנשנוש לילד.

ובאופן כללי – הנהנה העיקרי כאן היה הילד שגם נהנה לסובב את המכשיר וליצור פרוסות ורצועות בקלות (בהשגחה – כי יש סכין) וכך מצאתי עצמי חותך לו תפוחים, מלפפונים, גזרים ועוד. והוא אכל אותם בהנאה ובכיף.

ספירל סלייסר הוא מוצר שקל מאוד מאוד לתפעל. הוא קומפקטי ולא תופס מקום על השיש. נצמד היטב ולא זז בזכות רגליות הואקום שלו. קל מאוד לחבר סכינים ולהחליף אותן בשניות, קל מאוד לחבר את הירק או הפרי למכשיר ולסובב ולחתוך כל פרי או ירק בממש שניות.

הניקיון של המכשיר קצת מבאס – הסכינים של הסלילים קצת בעיתיות לניקוי (נפתר עם מקל ניקוי בקבוקים שבעזרת השערות הגיע למקומות שלא רציתי לנקות עם האצבע) והמכשיר עצמו לא מתפרק למספיק חלקים כך שיהיה אפשר לנקות כל חלק בנפרד. אבל בגדול – קצת מאמץ והכל נקי – ותוך שניות אפשר לפרק את המכשיר ולקפל אותו לקופסא קטנה שלא תופסת מקום.

ספירל סלייסר עולה כ270-300 ש"ח (ניתן להשיג בחיפוש קל בגוגל) ובמחיר כזה אפשר להגיד שהמכשיר אולי לא חובה בכל בית – אבל הוא כן חובה למי שאוהב לקשט את האוכל שלו ולתת לו מראה נחמד. וכמובן – מי שרוצה לתת לילדים שלו עוד סיבה לאכול פירות וירקות.

 

בטח תשמחו להכין גם: