מתכונים קלים טעם וריח - מדור סקירות סקיני פסטה – מוצרי פסטה ללא גלוטן

סקיני פסטה – מוצרי פסטה ללא גלוטן

מאת אסף כהן
מוצרי סקיני פסטה

מוצרי סקיני פסטה הם לא פסטות רגילות – הן מוצר דמוי פסטה העשוי מצמח הקונג'אק ומכילים עמילן מטפיוקה. ככאלו הם מתאימים למי שעשה גמילה מסוכר או גלוטן (כיוון שהם לא מכילים את החומרים האסורים). מוצרי סקיני פסטה מתגאים גם בתקן אירופאי, תקן ISO בינלאומי, תקן FDA, אישור משרד הבריאות הישראלי ועוד.

לסקיני פסטה יש 3 וריאציות: פסטה, נודלס ופתיתים. כולם עשויים מאותם חומרים – רק הצורה שונה. בברושור מודגש כי המוצרים מתאימים לבישול, אפיה, הקפצה, מרקים, סלטים ואפילו קינוחים.

אז בדקנו את העניין והחלטתי לנסות את הספגטי ולהכין לי מנת ספגטי טעימה.

לקח לי כמה דקות, אבל בסוף הצלחתי לפתוח את האריזה (למרות שהאריזה החיצונית מכילה חתכים לפתיחה – האריזה לא נפתחת בקלות – והספגטי בפנים עטוף בפלסטיק סגור הרמטי בלי עזרי פתיחה) בעזרת מספריים.

סקיני פסטה - ספגטי

סקיני פסטה – ספגטי

העברתי את הספגטי למסננת ושטפתי במים על פי הוראות ההכנה שעל האריזה – שמסבירים בצורה ידידותית למדי כיצד להכין את המוצר.

לאחר השטיפה

לאחר השטיפה

לאחר השטיפה שמתי את הספגטי בצלחת והכנסתי למיקרוגל ל2 דקות.

פתחתי – הוספתי את הרוטב המהיר האהוב עלי: קטשופ. פיזרתי גבינה צהובה והכנסתי למיקרו לדקה נוספת להמסת הגבינה וחימום הקטשופ ולהלן התוצאה:

סקיני פסטה ספגטי מוכנה לאכילה

סקיני פסטה ספגטי מוכנה לאכילה

על פניו המנה נראית יפה, מזמינה וחיננית – בעיקר לחובב פסטה עם קטשופ וגבינה צהובה. אי לכך – לקחתי את צלחת הפסטה, הנחתי על השולחן, החדרתי את מזלגי בינות לספגטי, גילגלתי כהלכה – ושמתי בפי.

ואז זה הכה בי. מדובר בזוועת עולם שאין לתאר. המרקם נוטה בין פלסטיק גמיש לגומי קשה. הפסטה חסרת טעם לחלוטין – וגם התוספות לא הצליחו להאפיל על האפרוריות (שלא לומר הלבנבנות) של הפסטה ניסיתי לשפר את המתכון עם תוספת נדיבה של טבסקו – אבל כל מה שקיבלתי זה גומי עם קטשופ חריף וגבינה נמסה.

מכיוון שהייתי רעב מאוד ולא היה לי תחליף – התאמצתי וסיימתי בקושי את הפסטה בעודי לועס בשאת נפש את הגומי הבלתי לעיס בעליל. מנת הפסטה מכילה 200 גרם פסטה מוכנה ו18 קלוריות סה"כ (9 קק"ל ל100 גרם). וגם עם הרוטב והגבינה – נותרתי רעב למדי, אם כי סביר להניח שאם המנה היתה מיועדת מראש לסגירת פינה או ארוחת ביניים קלה – סביר להניח שמבחינת כמות היא היתה עושה את העבודה. מבחינת הטעם -ממש לא.

כשמחברים את הכל גם לסוגיית המחיר – מארז של 6 סקיני פסטה -2 מכל סוג + משלוח עולה 90 ש"ח. כלומר מנה ב15 ש"ח, לעומת הטעם והתועלת מגיעים למסקנות הבאות:

מי שלא חייב מוצרים ללא סוכר או גלוטן – שלא יקנה. ב15 שקל אפשר לקנות קילו פסטה איכותית ולהאכיל 5-6 איש.

מי שלא צורך סוכר או גלוטן – יכול להתייחס לסקיני פסטה כמו אל מנה חמה – מוצר שאפשר שיהיה בבית למקרה חירום של מזון להכנה מהירה בשביל תחושת שובע קלה ובלי להתייחס לטעם.

 

*מוצר "סקיני פסטה" התקבל לסקירה אובייקטיבית.

בטח תשמחו להכין גם: