מתכונים קלים טעם וריח - מדור סקירות סלטי אחלה – סדרת סלטי השוק: סלט קינואה, סלט עדשים, סלט קטניות פיקנטי

סלטי אחלה – סדרת סלטי השוק: סלט קינואה, סלט עדשים, סלט קטניות פיקנטי

מאת אסף כהן

הם הפציעו לחיינו בפרסומות כסלטי IL Mercato מותג סלטים "איטלקי" שבסופו של דבר התגדלו כסלטים חדשים מסדרת "סלטי השוק" של שטראוס מהמותג "אחלה" – שהוסיפו לסדרה שלהם שלושה סלטים חדשים: סלט קינואה, סלט עדשים, סלט קטניות פיקנטי.

אנחנו קיבלנו אותם לסקירה – האם הם באמת סלטים כל כך טעימים כמו בפרסומת?

אז זהו – שלא.

סלט קינואה – סדרת סלטי השוק

IMG_4002_smallסלט הקינואה מכיל קינואה, מעט עדשים, גזר מגורד, פטרוזיליה והמון המון לימון וסוכר. הסלט שחה במעיין רוטב לא ברור והיה מתוק מדי וחמוץ מדי ובאופן כללי איזון הטעמים בו היה בלתי נסבל ואף אחד מ3 הטועמים לא הצליח לטעום יותר מכפית סמלית. כולם הסכימו שהקינואה היתה מבושלת נכון – אבל הרוטב והטעמים היו נוראיים.

 

סלט עדשים – סדרת סלטי השוק

IMG_4003_smallסלט העדשים מכיל עדשים, גזר מבושל ובצל מטוגן – גם כאן היתה בעיה של מתיקות עזה מדי. הוא אומנם לא היה בלתי נסבל כמו הקינואה – אבל עדיין לא היה ניתן לאכול אותו. הסלט היה מתוק, העדשים לא מבושלות עד הסוף והגזר המבושל יחד עם הבצל רק הוסיפו למתיקות הכוללת של הסלט (שגם אליו הוסיפו משום מה סוכר). הסלט הזה עוד נושנש מדי פעם על ידי הנסיינים אך המסקנה הכוללת היתה שהמתיקות והמרקם פשוט לא אכילים.

סלט קיטניות פיקנטי – סדרת סלטי השוק

IMG_4005_smallסלט הקיטניות היה הסלט היחיד שהפתיע. נתחיל מהסוף – סלט הקיטניות הפיקנטי הוא לא המצאת המאה אבל הוא סביר למדי. על פי הפרסום הסלט מכיל שעועיות אדומות ולבנות, גרגרי חומוס, בצל, עלי פטרוזיליה ופלפל ירוק חריף. הם רק שכחו לציין שיחד עם המרכיבים האלו יש מלוא החופן שום כתוש. הקטניות אמנם רכות ונימוכות – אבל הפיקנטיות, שלא לומר חריפות, חזקה מדי ומשאירה טעם מעקצץ בפה לאחר הטעימה. למרות זאת זה הסלט היחיד שכמעט נגמר.

סיכום

3 הסלטים הללו הם המשך לסדרה לא מאוד מוצלחת של אחלה (שכללה גם את סלט הסלק הנוראי). לא ממש מובנת לי ההתעקשות לדחוף לימון וסוכר לסלטים שפשוט החריבו את הסלטים והפרו את איזוני הטעמים של הסלטים.

את כל הסלטים הללו ניתן להכין בצורה הרבה הרבה הרבה יותר טעימה בקלות ובפשטות בבית – כך שפשוט חבל לבזבז עליהם כסף.

בטח תשמחו להכין גם: